Hasičská věž pro nácvik požárního sportu, hry Plamen a TFA

Multifunkční zařízení spojující prvky pro nácvik disciplín požárního sportu, hry Plamen, TFA a venkovní prvky pro zvyšování tělesné zdatnosti.

Hasičská věž Junior - leták
Hasičská věž Junior

Tato snížená verze je určena pro nácvik požárního sportu a požárních dovedností dětí a mládeže. Volitelně může být věž zastřešena. Kotvení věže se provádí na předem připravenou základovou desku a betonové patky pomocí závitových tyčí a chemické malty. Dopadovou plochu lezecké stěny tvoří pryžová dlažba tl. 110 mm, certifikovaná dle ČSN EN 1177 pro výšku pádu 3 m. Pod hasičskou stěnou s okny musí být vybudovaná zajišťovací poduška. Zajišťovací podušku tvoří jáma hloubky 1 m, která je vyplněna 50 cm PUR pěny zasypané 50 cm směsi pilin a písku v poměru 1:1.

Hasičská věž Junior Karviná
Hasičská věž Junior Pržno
Sporty na hasičské věži
Požární sport

Zařízení umožňuje nácvik výstupu do 2.NP pomocí hákového žebříku se zavěšeným žebříkem nebo se zápichem. Technické parametry věže jsou plně v souladu s pravidly požárního sportu. Sestup z 1. patra věže je umožněn žebříkem a skluzovou tyčí.

Hra plamen

Zařízení obsahuje komponenty pro výuku a nácvik prvků závodu požárnické všestrannosti či požárního útoku s překážkami CTIF, jako jsou znalosti uzlových technik, topografických značek, technických prostředků požární ochrany, hasicích přístrojů apod. Všechny komponenty pro nácvik disciplín Hry Plamen jsou technicky i obsahově v souladu se směrnicí hry Plamen. Naučné tabule je možné demontovat a poté upevnit na přenosné sloupky.

TFA

Zařízení obsahuje více možností nácviku jednotlivých disciplín TFA jako je výstup po žebříku, vytahování barelů pomocí lana, práce s figurínou apod.

Zvyšování tělesné zdatnosti

Lezecká stěna je vybavena řadou chytů pro nácvik lezeckých technik. Zařízení je vybaveno prvky pro základní cviky, jako je žebřík, lano, lanový žebřík apod. s možností jejich modifikace.

Sestava obsahuje
 1. Hasičská věž
 2. Lanový žebřík
 3. Šplhací lano
 4. Naučná tabule – technické prostředky, skupiny hořlavých látek
 5. Naučná tabule – značky požární techniky a technických prostředků požární ochrany
 6. Naučná tabule – topografické značky
 7. Uzlový stojan pro nácvik uzlových technik
 8. Psací tabule
 9. Sloupky pro naučné tabule (pár)
 10. Figurína pro nácvik transportu (bez náplně)
 11. Žíněnka pod skluzovou tyč
Materiál
 • Nosná konstrukce – ocelové profily
 • Hasičská stěna, lezecká stěna – protiskluzová vodovzdorná překližka tl. 21 mm
 • Podlaha – protiskluzová vodovzdorná překližka tl. 21 mm
 • Šplhací lano – polypropylen pr. 33 mm
 • Lanový žebřík – lana Herkules pr. 16 mm potažené polyesterovým lanem, plastové příčky
 • Naučné tabule – plast s UV stabilizací
 • Psací tabule – vysokotlaký laminát tl. 6 mm