Hasičská věž Profi

Hasičská věž PROFI nízká s lezeckou stěnou

Hasičská věž PROFI nízká s lezeckou stěnou

Multifunkční zařízení určené pro nácvik disciplín požárního sportu doplněné o vybavení pro zvyšování tělesné zdatnosti. Hasičská věž je sestavena z modulů jednotlivých pater. To umožňuje rozdělit stavbu do více etap, nebo stavbu pouze 2 podlaží. Tato snížená verze je určena pro nácvik požárního sportu a požárních dovedností dětí a mládeže. Volitelně může být věž doplněna o další prvky pro nácvik disciplín požárního sportu, hry Plamen, TFA a venkovní workoutové prvky.

Požární sport – zařízení umožňuje nácvik výstupu do 4.NP pomocí hákového žebříku se zavěšeným žebříkem nebo se zápichem. Technické parametry věže jsou plně v souladu s pravidly požárního sportu. Sestup z věže je umožněn pomocí vnitřního schodiště.

Hra Plamen – zařízení může být doplněno o komponenty pro výuku a nácvik prvků závodu požárnické všestrannosti či požárního útoku s překážkami CTIF, jako jsou znalosti uzlových technik, topografických značek, technických prostředků požární ochrany, hasicích přístrojů apod. Všechny komponenty pro nácvik disciplín Hry Plamen jsou technicky i obsahově v souladu se směrnicí hry Plamen. Naučné tabule je možné demontovat a poté upevnit na přenosné sloupky.

TFA – zařízení obsahuje více možností nácviku jednotlivých disciplín TFA jako je vytahování barelů pomocí lana, práce s figurínou apod.

Zvyšování tělesné zdatnosti – hasičská věž je doplněna o lezeckou stěnu s lezeckými chyty a dalšími prvky pro základní cviky, jako je šplhací lano, lanový žebřík apod. s možností jejich modifikace. Stěna pro požární sport může být vybavena závěsnými oky pro nácvik slaňování.

Spodní část věže může být uzavřená pomocí rámů se svařovanými sítěmi, což umožňuje bezpečné uložení odnímatelných komponentů.

Ukázka návrhu velké hasičské věže